22. 6. 2018

Florie hledá larpery

Máme pro Vás nabídku volných rolí: kníže Frederico Arnolfini, jeho syn Pietro Arnolfini a  Antonio Russo  - důvěrník knížete.


Kníže Frederico Arnolfini
Starý pán, co žil už před pohromou. Sleduje postupný úpadek šlechty, jejího významu, majetku, chování, a toho jak je vnímána společností. Nechce kandidovat na Signora, protože vidí, jak se jeho role změnila z „krále“, na dočasného „prezidenta“. Místo toho se snaží obnovit slávu a úroveň šlechty, a možná, při výjimečné konstelaci, i váhu Signorova úřadu. Je silným rasistu a k lidem s nízkým společenským postavením se chová jako k majetku. Výjimkou je jeho důvěrník. Což ale nikdy jako šlechtic otevřeně nepřizná. Má postoj a chování aristokrata a je zvyklý rozkazovat a manipulovat lidi kolem sebe.

Sňatek svého legitimního syna s kněžnou Donnou Malatesta vítá, zapadá to do jeho představ o budoucnosti rodu. Svého syna miluje a dělá pro něj první poslední.  Vidí v něm nástupce rodu, tedy až ho patřičně „vychová.“
Má i nemanželské dítě. Chlapce, který je starší než jeho legitimní syn.  Rodolfo Greco je úlet z raného mládí, kdy se zapomněl s jednou hezkou dcerou obchodníka. S jejím otcem vše v tichosti vyřešil, našli jí spolu vhodného manžela. Syna celou dobu podporuje finančně i jinak. Nechce, aby se k němu na veřejnosti hlásil, nepřeje si skandál.

Důvěrník je jeho dlouholetý přítel, i přes své nižší společenské postavení. Tráví spolu většinu času, a doprovází knížete i na většinu jednání. Dalo by se říct, že Antonio Russo je to krom syna jediný člověk, kterému je kníže schopný se otevřít. A v některých záležitostech pochopitelně víc, jak synovi.
Pan kníže má rád hazard, ale nikdy by svou vášeň neprovozoval na veřejnosti.  Partičku karet se sobě rovnými už odvál čas, a tak se musí spokojit se soukromými dýchánky mocných tohoto města. Z období pohromy má pár temných stínů, ale nezdá se, že by s nimi byl dnes problém.
Postava je vhodná pro hráče s důrazem na roleplay. Bude i časově poměrně náročná.


Mladý pán Pietro Arnolfini
Mladý šlechtic každým coulem. Dostalo se mu prvotřídní výchovy a zázemí silného a bohatého rodu. Večírky, dekadentní zábava, mladé dámy a silné pití, to je jeho.
Ve společnosti se teprve hledáš. Bavila by tě vážnost, kterou přináší radní, nebo jiná vysoká funkce. Nechceš se ale vázat velkým množstvím práce a odpovědnosti. Rád cestuješ a objevuješ. Zvlášť teď, když můžeš zařizovat věci i sám, bez otce.

Svého otce máš rád, ikdyž cítíš, že jsi ovlivněn jeho autoritativní povahou. Jako dítě ses mu podřizoval automaticky, nyní máš chuť o svém životě rozhodovat sám. Otec je ve vyšší společnosti velmi vážený a navíc ovládá rodinný majetek. Víš, že otec lpí na tradicích šlechty, a tak pojmout kněžnou Donnu Malatesta za ženu byl skvělý nápad. Otec se může přetrhnout, abyste byli oba spokojení.

Na kněžně Malatesta jsi mohl oči nechat. Poprvé jste se potkali v aréně. Chtěl jsi, aby střílela z kuše. Do lidí, jako ty. Neváhala ani chvíli. Všechno jsi pro ni zařídil. Prsten, kytici, hostinu… dopisy, plné básní, jen aby s ní mohl chvíli být. Nakonec tvým svodům podlehla a zamilovala se do tebe. Vaše svatba byla velkou společenskou událostí. Otci se tvá vyvolená také zamlouvá. Dokonce Vám darem zařídil nový dům ve městě.  Vzpomínáš, jak si jej ukazoval Donně. Má na oknech mříže, tvoje vylepšení. Žertuješ o tom a oči se ti zlomyslně lesknou. Líbí se jí to. Jsi přesvědčený, že se k sobě výjimečně hodíte. A nejen to. Jsi opravdu zamilovaný.

Zvýšené nároky, úkoly které na tebe nakládá otec, ale i tvé vlastní projekty a cíle jsou na hony vzdálené tvému dřívějšímu bezstarostnému životu. Ambice tě ženou vpřed, ale ikdyž to nedáváš najevo, jsi vším tím silně stresovaný. Možná i proto jsi přišel na chuť opiátům. Věříš, že svoje choutky máš plně pod kontrolou, a dokážeš je využívat ve svůj prospěch. Dokážeš před okolím skrýt to, že je užíváš.
Zajímavá, časově náročná role, která může projít bouřlivým vývojem vztahů. Politické ambice jsou téměř povinností. Antonio Russo  - důvěrník knížete Arnolfini
Bývalý voják, a elitní šermíř. S knížetem jsi začínal jako jeho osobní ochránce.  Za ty léta služby, zvláště pak během pohromy, jste se s knížetem velmi sblížili. Ano, je velký rozdíl ve vašem společenském postavení, ale kníže tě bere skoro jako sobě rovného. Ale ty víš, že ačkoliv je vaše přátelství opravdové, musíš si zachovávat určitý společenský odstup. Nikdy bys svým chováním neuvedl knížete do rozpaků ani nezpůsobil žádný skandál.

Okolí tě vnímá jako tichého, velmi uvážlivého muže. Jsi spíš uzavřený, a tak ti to vyhovuje. Možná se zdáš předčasně zestárlý, ale to je jen maska. Pořád jsi ještě rychlý a nebezpečný. Jen to nedáváš najevo.
Ve městě znáš spoustu lidí ve všech společenských vrstvách. Díky knížeti se hravě dostaneš do nejvyšší společnosti, a když si sám můžeš bez obav do té nejzaplivanější hospody. Na druhou stranu většinu akcí děláš v Arnolfiniho prospěch, sám nemáš osobní mocenské ambice.

Zakládal sis na pevném, i když netradiční morální kodexu. S moudrostí, která přišla s věkem, ale pochybuješ, zda tvé konání a metody byly vždy správné a nezbytné. Dnes velmi zvažuješ, když máš při řešení problémů nechat někoho odstranit. Snažíš se proto najít jiný způsob domluvy. 
Postava může v závislosti na hře silově „řešit“ problémy. Také si ale projde morálním vývojem. Tato role není ideální pro silně hovorné jedince.


Kdy? 21. - 26.8.2018. Kde? Sklené nad Oslavou.
Hraje se od středy 22.8. od 10:00 do soboty 25.8. večer. Tedy v úterý slouží na příjezd, domluvu s organizátory atd. V neděli se odjíždí.